Plannen voor 108 woningen in Park Vredenburgh

De laatste fase van de ontwikkeling van Park Triangel gaat in. In de afgelopen jaren zijn er al zo’n 2.500 woningen gebouwd. Park Vredenburgh is een van de laatste bouwgebieden in Park Triangel. Op deze plek komen er nog 108 woningen bij. Ook komt er een nieuw schoolgebouw en kinderdagopvang.
Een woningmix met extra betaalbare woningen
De vraag naar woningen is groot. Landelijk, maar ook in Waddinxveen. De gemeente zet zich in voor een goede woningmix, zodat iedereen hier fijn kan wonen. In de laatste deelgebieden van Triangel heeft de gemeente gekeken naar de mogelijkheden om extra betaalbare woningen toe te voegen. En met succes. In Park Vredenburgh komen er in totaal 45 sociale huurwoningen en 63 koopwoningen (19 in de categorie ‘goedkope koop’ tot 355.000 euro, 32 in de categorie ‘middeldure koop’ tot 435.000 euro en 12 twee-onder-een-kap woningen). Aan de rand van het gebied komen 5 vrije kavels aan de Tweede Bloksweg beschikbaar waarop belangstellenden hun eigen woning kunnen ontwerpen en neerzetten. Het omgevingsplan voor de woningen ligt zes weken ter inzage vanaf 29 mei. Daarna stelt de gemeenteraad het definitieve omgevingsplan vast. De start van de bouw staat gepland voor de eerste helft van 2026.
Nieuw gebouw voor school, kinderdagopvang en andere maatschappelijke voorzieningen
Waddinxveen groeit hard. De voorzieningen moeten meegroeien met de groei van het aantal inwoners. We willen een passend en afwisselend aanbod van voorzieningen als sport, kunst, cultuur, onderwijs, kinderopvang, gezondheid en ontmoeting. Dat helpt mee aan een plezierig thuis in Waddinxveen voor alle leeftijden. Hier zijn goede plekken en gebouwen voor nodig. Daarom komt op de hoek van de Zuidelijke Rondweg met de Tweede Bloksweg een nieuw multifunctioneel gebouw. In het gebouw komen 18 lokalen voor basisschool CBS TOV. Daarnaast komt er 420 vierkante meter voor kinderopvang Partou en 1.000 vierkante meter voor andere maatschappelijke voorzieningen (bijvoorbeeld huisartsen, fysiotherapeuten en logopedisten).