Burgemeestersontbijt, een goede start maakt het verschil

8 oktober 2026, 13:34

De raadzaal van het gemeentehuis stond vanochtend in het teken van een gezamenlijk ontbijt, nieuwsgierige vragen en vrolijke gesprekken. Burgemeester Evert Jan Nieuwenhuis schoof samen met kinderburgemeester Nick en 24 leerlingen uit groep 8 van de Dick Brunaschool aan voor het jaarlijkse Burgemeestersontbijt. Extra bijzonder was dat de leerlingen de eigen klasgenoten van kinderburgemeester Nick zijn. Samen spraken zij over gezond ontbijten, het belang van een goede start van de dag en wat kinderen belangrijk vinden in Waddinxveen.

Samen ontbijten en in gesprek

Terwijl de ontbijttafel gevuld was met volkorenproducten, groente, fruit, zuivel en gezond beleg, gingen de kinderen in gesprek met burgemeester Nieuwenhuis en kinderburgemeester Nick. Wat doet een burgemeester eigenlijk de hele dag? Wat doet een kinderburgemeester? Wat eten kinderen het liefst als ontbijt? En waarom helpt ontbijten om de schooldag goed te beginnen? Omdat het ontbijt plaatsvond in de raadzaal, was er ook gelegenheid om met de leerlingen te praten over de gemeente en de gemeenteraad. De kinderen konden vertellen wat zij goed vinden aan Waddinxveen en wat volgens hen nog beter kan voor kinderen.

Samen ontbijten verbindt. Aan tafel is er tijd om naar elkaar te luisteren, vragen te stellen en verhalen te delen. Ik vind het mooi om op deze manier met kinderen in gesprek te zijn en te horen wat zij belangrijk vinden in Waddinxveen

burgemeester Evert Jan Nieuwenhuis

Lokaal ontbijt

Het Burgemeestersontbijt leverde een goed gevuld ontbijtpakket. Bakker Ammerlaan verzorgde het volkorenbrood en de volkorenbolletjes voor het ontbijt. Daarmee krijgt naast gezond ontbijten ook lokaal ondernemerschap een plek tijdens deze ochtend.

Aandacht voor een gezonde start

Het Burgemeestersontbijt maakt deel uit van het Nationaal Schoolontbijt en is in de Week van Ons Eten. Van 6 tot en met 9 oktober 2026 schuiven burgemeesters door heel Nederland aan tafel met basisschoolleerlingen om aandacht te vragen voor het belang van een gezond ontbijt.

Hoewel ontbijten voor veel kinderen vanzelfsprekend lijkt, is dat niet voor iedereen het geval. Juist daarom wordt tijdens het Burgemeestersontbijt aandacht gevraagd voor gezonde voedingsgewoonten. Ook tijdens het Nationaal Schoolontbijt, van 9 tot en met 13 november, staat gezond ontbijten opnieuw centraal.

Dankzij de bijdrage van deelnemende gemeenten is ook een bedrag van ruim € 20.000,- ingezameld voor de ontwikkeling van nieuw lesmateriaal over gezond ontbijten.

Een gezond ontbijt op tafel

Tijdens het Burgemeestersontbijt genoten de leerlingen van een ontbijtpakket dat voldoet aan de Schijf van Vijf van het Voedingscentrum. Op tafel stonden onder meer volkorenbrood, volkorenbolletjes, fruit, groente, halfvolle yoghurt, zuivel, naturel sojadrink en gezond beleg. Zo konden de kinderen niet alleen praten over gezonde keuzes, maar deze ook direct ervaren.