Medaille voor dappere redders

16 juli 2025, 17:20
Van links naar rechts: Meneer Jager, meneer Honingh, mevrouw Van Leeuwe (slachtoffer), mevrouw en meneer Den Os (ouders slachtoffer), mevrouw Van der Breggen, mevrouw Westermann (vicevoorzitter KMRD), mevrouw Born, meneer Overmeer (politieagent Waddinxveen Zuidplas), burgemeester Nieuwenhuis.

Op woensdag 16 juli reikte burgemeester Nieuwenhuis bronzen medailles uit aan mevrouw Born, meneer Honingh, meneer Jager en mevrouw Van der Breggen. Zij hebben twee personen gered die met een rolstoelfiets te water zijn geraakt langs de Plasweg in Waddinxveen. Met de uitreiking spreekt de gemeente haar waardering uit voor de betrokkenheid en moed van deze inwoners.

Op 6 mei zijn twee personen met een rolstoelfiets te water geraakt langs de Plasweg

Doordat omstanders direct in actie kwamen en zelfs de sloot insprongen, konden de twee personen snel uit het water worden gehaald. Na een controle in het ziekenhuis kwamen zij gelukkig met de schrik vrij.

Om de redders te bedanken zijn bronzen medailles uitgereikt

De redders hebben met hun snelle handelen erger voorkomen. Daarom reikte burgemeester Nieuwenhuis bronzen medailles uit aan de redders.

Ik ben trots op inwoners die niet aarzelen om anderen te helpen, zelfs als dat betekent dat je zelf het water in springt. Dat verdient onze waardering

aldus burgemeester Nieuwenhuis

De bronzen medaille is een onderscheiding van de Koninklijke Maatschappij tot Redding van Drenkelingen

De Maatschappij is opgericht in 1767. De organisatie geeft een beloning aan mensen die iemand van de verdrinkingsdood hebben gered. De medailles zijn uitgereikt in het bijzijn van één van de slachtoffers, de politie en de vicevoorzitter van de Koninklijke Maatschappij tot Redding van Drenkelingen (KMRD), mevrouw Westermann. Naast beloningen, geeft de Maatschappij ook voorlichting over redden en reanimeren. Zo wil zij helpen om zoveel mogelijk verdrinkingen in Nederland te voorkomen.