Gemeenten Midden-Holland onderzoeken samenwerking voor bouw nieuwe woningen

13 maart 2026, 11:37
Foto van links naar rechts: Marion Timmersmans (Stedelink), Arthur Oerlemans (Woonbron), Jan Willem Schuurman (Gemeente Zuidplas), Ralph van Ooijen (Stichting Qua Wonen), Ria Boere (Gemeente Krimpenerwaard), Albert Kerssies (Gemeente Waddinxveen), Anne ter Steege (Mozaïek Wonen), Dirk-Jan Knol (Gemeente Bodegraven-Reeuwijk), Susan Van der Steen (Woonpartners Midden-Holland), Gerwin Kamps (Groen Wonen Vlist), Jan Kees Oppelaar (Gemeente Gouda).

Veel mensen zijn op zoek naar een woning. Iedereen wil graag een fijn dak boven het hoofd. En dat is lastig in de huidige woningmarkt. Er is dringend woonruimte nodig. Onze inwoners zijn vooral op zoek naar betaalbare huurwoningen.

Samen met de regiogemeenten Gouda, Krimpenerwaard, Bodegraven-Reeuwijk en Zuidplas én met zes woningcorporaties gaat gemeente Waddinxveen onderzoeken of en hoe er sneller sociale- en middenhuurwoningen gebouwd kunnen worden. Een samenwerking tussen gemeenten en woningcorporaties kan hier een oplossing voor zijn. Wethouder Kerssies ondertekent samen met de andere wethouders en directeuren van woningcorporaties in de regio Midden-Holland daarom een intentieverklaring.

Wethouder Albert Kerssies vertelt over de samenwerking

We onderzoeken of we de bouw kunnen versnellen met een gezamenlijke bouwstroom. Daarbij bouwen we woningen volgens een vast ontwerp en kopen we samen in. Dat maakt de bouw efficiënter, goedkoper en waarschijnlijk ook sneller.

Daarmee willen de vijf gemeenten en de zes woningcorporaties in de regio Midden-Holland sneller inspelen op de grote behoefte aan betaalbare huurwoningen.

De komende tijd werken de gemeenten en woningcorporaties de ideeën verder uit

Ze brengen onder andere in kaart wat deze samenwerking kan betekenen voor locaties, planning en aantallen woningen. Zo wordt samen gezocht naar manieren om beter in te spelen op de vraag naar betaalbare huurwoningen in de regio.