Brand in schuren aan de Mauritslaan
Vandaag, op woensdag 18 februari, was er een middelgrote brand in schuren van woningen aan de Mauritslaan in Waddinxveen. De brand is onder controle.
Door deze brand kan er folie van zonnepanelen in de omgeving terecht zijn gekomen. Direct omwonenden ontvangen een brief waarin we vertellen hoe zij daarmee om kunnen gaan.
Er kan folie van zonnepanelen in de omgeving terecht zijn gekomen
De direct omwonenden hebben een brief ontvangen met daarin meer informatie. Vindt u zonnecelfolie in uw omgeving? Op de website van Hollands Midden Veilig leest u wat u kunt doen.
Wat is zonnecelfolie?
Meestal vindt u geen glas van zonnepanelen in de omgeving. Dit komt doordat het glas zich door de hitte van de brand niet of nauwelijks verspreidt. Dat geldt niet voor de folie die op de panelen zit. Dit heet zonnecelfolie. Dit folie is heel licht. Door warmte en rook tijdens de brand komt zonnecelfolie in de lucht terecht. Resten van deze zonnecelfolie kunnen zich zo verder verspreiden. Deze scherven folie zijn erg scherp en kunnen snijwonden veroorzaken.