Bouw woonwijk ’t Suyt 2 officieel begonnen

Met een feestelijk samenzijn is woensdagmiddag 17 september de bouw van woonwijk ’t Suyt 2 officieel van start gegaan. Onder grote belangstelling van omwonenden en eigenaren van een kavel in ’t Suyt 2 sloegen wethouder Albert Kerssies (Wonen) en directeur-bestuurder Susan van der Steen (Woonpartners Midden-Holland) symbolisch de eerste paal. Ook werden de leden van de klankbordgroep, die de afgelopen jaren hebben meegedacht over de nieuwe wijk, in het zonnetje gezet.
Woonwijk voor iedereen
In totaal komen er in ’t Suyt 2 160 woningen in diverse typen en prijsklassen: van eengezinswoningen met tuin en appartementen met balkon tot zelfbouwkavels waar bewoners hun eigen huis kunnen realiseren. Woonpartners Midden-Holland heeft hierin een belangrijke rol: zij bouwen 48 sociale huurwoningen, bestaande uit een appartementencomplex met 24 twee- en driekamerwoningen en 24 duurzame eengezinswoningen. De bouw van het appartementencomplex is tijdens de feestelijke bijeenkomst officieel gestart. Daarnaast zijn er 39 zelfbouwkavels. De eerste kaveleigenaren zijn deze zomer begonnen met de bouw van hun woning. Voor de overige woningen, waaronder middenhuurwoningen en een woonhof is eind van het jaar bekend welke partij dit gaat ontwikkelen.
Groen en duurzaam karakter
Duurzaamheid en natuur staan centraal in de plannen voor ’t Suyt 2. De wijk krijgt een groen hart, omgeven door water en natuur, met een rijke variatie aan planten en bomen die het hele jaar door bloeien. Op initiatief van de klankbordgroep is in 2024 al een plukbos aangeplant. Ook is er in april van dit jaar een eerste speelplek geopend, waar kinderen uit de buurt en het Waddinxveense kindercomité over hebben meegedacht. Tijdens het feestelijke moment op woensdag 17 september zijn de leden van de klankbordgroep bedankt voor hun inzet. Er is een blijvende, duurzame en biodiverse herinnering geplaatst in het plukbos in de vorm van een groot insectenhotel.

Samen bouwen aan de toekomst
De start van de bouw is een belangrijk mijlpaal voor Waddinxveen. Wethouder Albert Kerssies:
De 160 woningen in ’t Suyt 2 helpen bij het vervullen van de grote lokale woningbehoefte. We vinden het belangrijk dat iedereen in Waddinxveen een geschikte woning kan vinden. Daarom vind je in de nieuwe wijk voor ’t Suyt 2 niet alleen twee derde betaalbare woningen (48 sociale huurwoningen en 19 middenhuurwoningen), maar ook eengezins(koop)woningen, een woonhof voor ouderen en de woningen op de vrije kavels. En dat realiseren we als gemeente niet alleen, maar samen met partners en kaveleigenaren die zelf een huis gaan bouwen.
Namens Woonpartners Midden-Holland vult Susan van der Steen aan: ‘Vandaag slaan we niet alleen de eerste paal, maar leggen we een stevig fundament voor betaalbaar en duurzaam wonen in Waddinxveen. Met deze 48 sociale huurwoningen geven we gezinnen, starters en ouderen een kans op een thuis in een groene en inclusieve wijk. Dat dit gelukt is, danken we aan de samenwerking tussen gemeente, bouwpartners en Woonpartners Midden-Holland. Samen maken we het verschil.’