Brugweg 119–121

Aan de Brugweg 119 en 121 staan bedrijfsgebouwen en een kantoorpand. Deze gebouwen zijn niet meer in gebruik. Er zijn plannen om op deze plek in totaal 59 woningen te bouwen, waaronder 18 sociale huurwoningen. De vraag naar (betaalbare) woningen is groot. Het plan draagt bij aan nieuwe woningen in Waddinxveen. Om het plan mogelijk te maken, moet het Omgevingsplan worden aangepast.

Bedrijven ombouwen naar 43 appartementen

De bestaande gebouwen blijven voor het grootste deel staan. Ze worden dus niet gesloopt, maar krijgen een nieuwe invulling. Het vroegere kantoorpand op nummer 119 wordt omgebouwd tot 14 koopappartementen (waarvan 8 vallen onder betaalbare koop tot € 355.000,-). In het bedrijfsgebouw op nummer 121 komen 29 appartementen: 18 sociale huur, 5 midden huur en 6 betaalbare koop (tot € 355.000,-). Bovenop beide gebouwen komt een extra bouwlaag.

Ruimte voor 10 nieuwe woningen en 6 extra appartementen

Achter de bedrijven komt ruimte vrij voor de bouw van 10 twee-onder-een-kapwoningen. Aan de overkant van de locatie komen 2 kleine appartementencomplexen van 3 lagen hoog met 3 koopappartementen. Beide appartementencomplexen zijn vergelijkbaar met bestaande woningen aan de Brugweg.

Groen, natuur en parkeren

In het plan staat een openbaar toegankelijk groen veld achter de woningen en er is extra aandacht voor klimaat en veel verschillende dieren en planten. De initiatiefnemer neemt hiervoor verschillende maatregelen, zoals nestkasten, vleermuiskasten, bosjes, houtwallen, en natuurvriendelijke oevers. In het plan staan in totaal 94 parkeerplaatsen op eigen terrein, wat voldoet aan de gemeentelijke parkeernormen.

De plannen zorgen voor minder vrachtverkeer

In de huidige situatie zijn bedrijven met vrachtverkeer op die locatie toegestaan. Door het ombouwen van bedrijfspanden naar woningen vervalt die mogelijkheid. Hierdoor neemt de verkeersdruk af.