Ik wil ook kinderburgemeester zijn, hoe meld ik mij aan?

Elk jaar zoekt Waddinxveen een nieuwe kinderburgemeester. Na een oproep van ons, in de maanden mei en juni, kun jij je daarvoor aanmelden. Voor schooljaar 2025-2026 kun je je niet meer aanmelden. Amira is de nieuwe kinderburgemeester.

Je kunt alleen meedoen als:

  • je in Waddinxveen woont en naar school gaat;
  • je na de zomervakantie naar groep 8 gaat;
  • je genoeg tijd hebt;
  • je het hele schooljaar beschikbaar bent;
  • je ouders het goed vinden (overleg het met je ouders)

Wat moet je doen?

  • Maak een video van maximaal 1 minuut.
  • Vertel wie jij bent, wat je leuk en belangrijk vindt. En wat je wil betekenen voor de kinderen in Waddinxveen.
  • Stuur je video (MP4 bestand of YouTube link) uiterlijk zaterdag 7 juni 2025 naar kinderburgemeester@waddinxveen.nl.
  • Zet in de e-mail je naam, adres en woonplaats, telefoonnummer, naam van je school en het e-mailadres van een van je ouders/verzorgers.

Wat gebeurt er na mijn aanmelding?

Een jury bekijkt alle aanmeldingen en maakt een keuze wie er op gesprek mag komen. Zit jij daarbij? Dan mag je op gesprek bij de burgemeester om te vertellen waarom jij de nieuwe kinderburgemeester moet worden. Daarna kiest de jury een nieuwe kinderburgemeester en word je voor de zomervakantie geïnstalleerd. Je krijgt de ambtsketen om en kan dan echt aan de slag!